LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 25: Milan Badelj of Fiorentina and Eric Dier of Tottenham Hotspur compete for the ball during the UEFA Europa League round of 32 second leg match between Tottenham Hotspur and Fiorentina at White Hart Lane on February 25, 2016 in London, United Kingdom.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Milan Badelj është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Fiorentina e Piolit, por në mënyrë paradoksale është kthyer edhe në një problem për klubin. Mesfushori kroat është në vitin e fundit të kontratës me klubin vjollcë dhe bisedimet me drejtuesit nuk kanë patur asnjë avancim për një fund të lumtur.

Dhjetori do të jetë muaji deçiziv për të arritur një akord pasi Pioli e dëshiron Badelj me çdo kusht në ekip dhe nëse nuk do të ketë marrëveshje, lojtari mund të zgjedhë ekipin e ri që në merkaton e dimrit.

 

The post E paqartë e ardhmja e Milan Badelj te Fiorentina appeared first on SuperSport | Pakete Televizive Sportive | Lajme Sportive.

Source: New feed