MAIN-Klopp-Mane

Lajme aspak të mira për Liverpool dhe Kombëtaren e Senegalit. Sadio Mane ka pësuar një dëmtim serioz në ndeshjen e fundit me Kombëtaren në eliminatoret e Botërorit dhe kontrollet konfirmuan se mesfushori me tipare sulmuese duhet të qëndrojë 6 javë pushim.

Për Klopp kjo është një goditje e rëndë, pasi Mane do të humbasë 10 ndeshje me Liverpoolin, por edhe Senegali humbet një lojtar të rëndësishëm për dy sfidat eliminatore të Botërorit ndaj Afrikës së Jugut.

The post Liverpool, Mane 6 javë pushim appeared first on SuperSport | Pakete Televizive Sportive | Lajme Sportive.

Source: New feed