Paris Saint-Germain's French midfielder Hatem Ben Arfa reacts during the French League Cup quarter-final football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Metz, on January 11, 2017 at the Parc des Princes stadium in Paris. (Photo by Geoffroy Van der Hasselt/NurPhoto)

Hatem Ben Arfa i ka ditët e numëruara te Paris Saint Germain. Sulmuesi francez që pas transferimit në Paris nuk ka patur asnjëherë shanse për të treguar vlerat në fushë madje ka dhe një betejë ligjore me klubin, por në Janar do të luajë në një tjetër ekip francez.

Eshtë Marcelo Bielsa që ka bindur lojtarin për t’u transferuar te Lille ku mund të luajë vazhdimisht dhe pa presion. Drejtuesit parizien nuk do të bënin rezistencë për një lojtar që nuk ka zbritur asnjëherë në fushë këtë sezon me trajnerin Emery.

The post PSG, Hatem Ben Arfa pranë kalimit te Lille appeared first on SuperSport | Pakete Televizive Sportive | Lajme Sportive.

Source: New feed